tel. 728 988 711

Obuwie

Jednym z przedmiotów niezbędnych do komfortowej jazdy na motocyklu są wysokiej klasy buty motocyklowe. Te dostępne w naszym sklepie produkowane są z najlepszych materiałów, które gwarantują długie i niezawodne użytkowanie. Jesteśmy dystrybutorem renomowanych producentów, a naszym priorytetem jest jakość oraz wygoda. Proponujemy bardzo duży wybór modeli i wzorów, ponieważ wiemy jak ważne jest, by buty motocyklowe były zgodne z charakterem i temperamentem ich właściciela. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która została przygotowana z myślą o wymagających klientach.

Bezpieczeństwo podczas jazdy to ważna sprawa. Dobór odpowiedniego obuwia zależy od gustu, możliwości finansowych i indywidualnych potrzeb, ale przede wszystkim od rodzaju posiadanego motocykla.

Podzielimy je, podając cechy charakterystyczne oraz wady i zalety. Przed zakupem sprawdź czy posiadają, np. wodoodporną membranę. Kupuj buty wysokie, które zapewniają lepszą ochronę.

1. Kowbojki/kawaleryjki

Możemy je podzielić na niskie i wysokie, damskie i męskie. Wykonane są ze skóry. Ich rozpiętość cenowa jest ogromna i zależy od jakości produktu oraz ewentualnych dodatkowych tłoczeń czy wzorów. Ten rodzaj butów wybierany jest najczęściej przez motocyklistów dosiadających chopper’y czy cruiser’y.
Wygodne do użytku codziennego i turystycznego (umożliwiają swobodne chodzenie).

Czym się różnią kawbojki od kawaleryjek?
Otóż kowbojki posiadają szpic, a kawaleryjki posiadają ścięty szpic.

2. Buty sportowe

Możemy je podzielić na niskie i wysokie. Najczęściej wykonane są ze skóry i tworzyw sztucznych. Niskie nie są tak bezpieczne, jak te wysokie, ale są za to wygodne i nadające się do dalekich wędrówek. Wysokie posiadają dodatkowe ochraniacze z tworzyw sztucznych na zewnętrznej części stopy (tzw. ślizgi), zabezpieczające piętę i goleń. Wykonane są również z grubej lub pofałdowanej skóry.
Ten rodzaj butów wybierany jest najczęściej przez motocyklistów dosiadających motocykle sportowe lub sportowo-turystyczne.
Dobrze chronią przed stłuczeniami, złamaniami i przetarciami. Warto zwrócić uwagę czy posiadają jakieś dodatkowe ochraniacze.

3. Buty turystyczne/podróżne

Często nazywane butami uniwersalnymi do jazdy turystycznej. Znajdziemy wśród nich także modele niskie i wysokie.
Są to buty, które są modyfikacją kowbojek, butów sportowych lub enduro/cross. Wykonane najczęściej ze skóry z dodatkowymi skórzanymi wzmocnieniami. Różnią się od nich tym, że nie ma w nich raczej elementów z tworzywa sztucznego.
Modele można dobrać wedle własnego uznania lub rodzaju dosiadanego sprzętu.
Dobrze chronią przed przetarciami (zależy od grubości materiału).
Wygodne do użytku codziennego i turystycznego.

4. Buty cross/enduro

To zapewne najbardziej bezpieczne buty motocyklowe. Nie ma modeli niskich. Są to buty wysokie i bardzo wysokie. Bywa, że zewnętrzne elementy są z tworzyw sztucznych. Skóra najczęściej jest ukryta pod tymi elementami. Wszystkie zapina się klamrami, które stanowią dodatkową ochronę na zewnętrznej części stopy aż po łydkę. Posiadają metalowe okucia, najczęściej na przodzie podeszwy.
Ten rodzaj butów wybierany jest najczęściej przez motocyklistów dosiadających motocykle cross’owe lub enduro.
Bardzo dobrze chronią przed stłuczeniami i złamaniami oraz przed przetarciami.
Nie nadają się do użytku codziennego, szczególnie do dalszych wędrówek.

5. Pozostałe

Na rynku spotkacie ogromną ilość innego rodzaju butów motocyklowych – od trampek po pancerne “butotwory” przyozdobione ćwiekami, łańcuchami i innymi gadżetami. Są również polem do popisu dla kreatorów mody. Różnią się wyglądem, jedne modele są mniej wygodne inne bardziej…
Klasyfikujcie je sami. Ich dobór to indywidualna sprawa.

Nie ma butów uniwersalnych. But należy przymierzyć i wyczuć na stopie jego komfort lub ochronę. Jeśli chcesz jeździć motocyklem turystycznie i pogodzić bezpieczeństwo z wygodą podróżowania i zwiedzania należy zabrać ze sobą dodatkową parę wygodnych i sprawdzonych butów do chodzenia.

W naszej ofercie znajdziecie obuwie takich marek, jak: ALPINESTARS, IXON, TCX, HALVARSSONS, STR, ADRENALINE, FLY czy KAWASAKI.

CyberChimps
LICZNIK: Licznik